O nás

Občianske združenie vzniklo ako Rómske advokačné a výskumné stredisko (RAVS) v auguste 2014. Zakladateľmi sú mladí Rómovia rôznych profesií, ktorí mnohé roky pôsobili v zahraničí a na Slovensku.  Spoločne sa rozhodli využiť odborné vedomosti v jednej organizácii a ovplyvňovať verejný diskurz o rómskej minorite.

Hlavná činnosť je zameraná na  ovplyvňovanie komunitného rozvoja rómskej minority prostredníctvom inkluzívneho prístupu. Tento prístup je založený na vzájomnej aktívnej spolupráci minoritného a majoritného obyvateľstva. Najdôležitejšou oblasťou je edukácia novej generácie a zlepšovanie sociálneho postavenia znevýhodnených skupín. Pri práci využíva výskumné metódy, predovšetkým kvalitatívne, prostredníctvom ktorých získava relevantné údaje ako podporné nástroje pri verejnom diskurze.

Organizácia má sídlo v Skalici a všetci členovia sú rodení Skaličania, preto si pre svoje hlavné pôsobenie zvolili lokalitu mesta Skalica. Toto rozhodnutie vychádza aj z faktu, že v lokalite sú členovia akceptovaní ako rovnocenní partneri a majú vybudované nadštandartné partnerstvá s rôznymi aktérmi. Organizácia sa zameriava aj na národné a medzinárodné aktivity.

One comment

  1. je to velmi dobre ,ak mladi rómovia z rôzných profesii chcú alebo využivaju svoje odborne vedomosti a skúsenosti a odovzdávajú ich verejnosti prostrednictvom diskurzov. Zda sa mi ťiež, že netreba zostávať len pri využiti vyskumných metód….sú potrebne presadzovať aj vlastne nástroje pri verejnom diskurze a velmi dôležitá téma… okrem tých ,ktore uvádzate ….je aj sociálna téma..zvlasť sociálna ekonomika..zvlášt ak spomínate že v kolektíve máte profesionálov so skúsenosťami doma aj zo zahraničia… to je to obvlášt dôležite ak smerujeme k zlepšeniu sociálneho postavenia ….stefan mirga,nitra

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s