O nás

Občianske združenie vzniklo ako Rómske advokačné a výskumné stredisko (RAVS) v auguste 2014. Zakladateľmi sú mladí Rómovia rôznych profesií, ktorí mnohé roky pôsobili v zahraničí a na Slovensku.  Spoločne sa rozhodli využiť odborné vedomosti v jednej organizácii a ovplyvňovať verejný diskurz o rómskej minorite.

Hlavná činnosť je zameraná na  ovplyvňovanie komunitného rozvoja rómskej minority prostredníctvom inkluzívneho prístupu. Tento prístup je založený na vzájomnej aktívnej spolupráci minoritného a majoritného obyvateľstva. Najdôležitejšou oblasťou je edukácia novej generácie a zlepšovanie sociálneho postavenia znevýhodnených skupín. Pri práci využíva výskumné metódy, predovšetkým kvalitatívne, prostredníctvom ktorých získava relevantné údaje ako podporné nástroje pri verejnom diskurze.

Organizácia má sídlo v Skalici a všetci členovia sú rodení Skaličania, preto si pre svoje hlavné pôsobenie zvolili lokalitu mesta Skalica. Toto rozhodnutie vychádza aj z faktu, že v lokalite sú členovia akceptovaní ako rovnocenní partneri a majú vybudované nadštandartné partnerstvá s rôznymi aktérmi. Organizácia sa zameriava aj na národné a medzinárodné aktivity.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s