Iniciatíva “STOP FAŠIZMU”

Napriek tomu, že sa fašisti ocitli legálnym spôsobom v parlamente, nie je to dôvod, aby s nimi ostatné demokratické strany uzatvárali politické spojenectvá.  Napokon,  veď aj Hitlerova NSDAP bola demokraticky zvolená.  Ak vám záleží na tom, aby extrémistická strana neovplyvňovala všetky oblasti nášho života, ak vám vadí, že kontroluje našu slušnosť vo vlakoch,  že rozoštváva celú spoločnosť, že ohlupuje populistickými rečami, pomôžte nám zastaviť ich vplyv v parlamente.

Svojim podpisom podporíte výzvu, ktorú sme adresovali poslankyniam a poslancom nášho parlamentu. V nej im navrhujeme, aby

  • nehlasovali za návrhy poslancov strany Kotleba – ĽSNS ,
  • aby nevolili jej poslancov do parlamentných funkcií a
  • aby v ich radoch nehľadali podporu pre svoje návrhy.

Celé znenie Výzvy pre poslancov si môžete prečítať na http://www.stopfasizmu.sk

Čím viac ľudí podporí túto výzvu, tým väčšiu máme nádej, že inšpirujeme aj poslancov.  Chceme ísť poslancom vzorom a ukázať im, že pokiaľ ide o fašistov, vieme sa proti nim spojiť.  A to bez ohľadu na naše rozličné politické názory, náboženské presvedčenie či osobné záujmy. Už teraz sa k výzve pridali rôznorodé osobnosti a organizácie –  Výzva  Stop fašizmu zjednotila  predstaviteľov rôznych cirkví, profesií,  vedcov, umelcov a organizácie z rôznych oblastí.   A presne to chceme aj od poslancov  – aby bez ohľadu na to, čo všetko ich v politike rozdeľuje,  bol boj proti fašizmu to, čo ich vždy spája. (prevzate z http://www.stopfasizmu.sk)

http://stopfasizmu.sk

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s