OSCE/ODIHR – Konzultačný workshop 5.-6.6.2018, Varšava

V dňoch 5.-6.6.2018 sa naša predsedníčka Zuzana Havírová zúčastnila konzultačného worshopu OSCE/ODIHR k tretej “Správe o stave implementácie akčného plánu OSCE/ODIHR na zlepšenie situácie Rómov a Sintov v rámci OSCE oblasti.
Tretia správa sa zameriava na  posúdenie úsilia zo strany zúčastnených štátov OSCE pri plnení záväzkov v rámci akčného plánu zameraného na zlepšenie účasti Rómov a Sinti vo verejnom a politickom živote.

Seminár poskytol dobrú príležitosť pre zapojenie organizácií a odborníkov z radov rómskej občianskej spoločnosti do dialógu o konkrétnych dosiahnutých výsledkov, príkladov z praxe, úspešných projektov a iniciatív. Rovnako bol vytvorený priestor pre identifikáciu pretvávajúcich problémov a nedostatkov pokiaľ ide o účasť Rómov a Sinti vo verejnom a politickom živote.

Informácie poskytované zo strany rómskej občianskej spoločnosti, rovnako ako aj z  členských štátov OSCE zabezpečí, že nadchádzajúca správa o stave bude ťažiť z rozmanitosti poskytnutých informácií a dát. Okrem toho, OSCE/ODIHR predpokladá, že závery zo správy budú stimulovať ďalší efektívny dialóg a vytvoria podporu na ďalšiu účasť Rómov a Sintov vo verejnom a politickom živote.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s