ÚVODNÉ STRETNUTIE – NOVÉ RIEŠENIA STARÝCH PROBLÉMOV – VÝMENA NOVÝCH TYPOV PRÍSTUPOV V OBLASTI INTEGRÁCIE RÓMOV

V dňoch 17. – 18. septembra 2020 sa projektový tím zhromaždil online na úvodnom stretnutí projektu Nové riešenia starých problémov – výmena nových typov prístupov v oblasti rómskej integrácie.
Ciele stretnutia boli:
• Dozvedieť sa viac o očakávaniach a rolách partnerov
• Zaviesť trh s projektmi a pripraviť sa na výber osvedčených postupov
• Diskutovať o potrebách partnerov v oblasti budovania kapacít na podporu rozvoja tréningových a koučovacích aktivít
• Predstaviť spoločné ciele projektu v oblasti advokácie a začať uvažovať o národnej advokácii pre lepšie financovanie zdola nahor.
• Spoznať granty EHP / Nórska a ich očakávania týkajúce sa nášho projektu
• Verejne spustiť projekt

Stretnutie sa začalo krátkou rekapituláciou cieľa projektu a rôznych pracovných balíkov a pokračovalo predstavením úloh a očakávaní partnerov, predstavením grantov a prevádzkovateľa fondu / Nórskeho hospodárskeho priestoru a ich očakávaní voči nášmu projektu. Zaviedli sme tiež zavedenie partnerstiev medzi projektovým trhom a partnermi typu peer to peer a osvedčených postupov všeobecne. Prvý deň úvodného stretnutia sa zameral aj na stránku budovania kapacít projektu, takže sme mali úvod do pracovného balíka – komunikačné a prezentačné školenie, vzdelávacie akadémie, individuálne koučovanie, kritériá transparentnosti, sada nástrojov na riadenie projektu. V piatok 18. septembra sme sa stretli, aby sme diskutovali o pracovnom balíku advokácie – financovanie výskumu, národné advokačné stretnutia, európske stretnutia.

Tiež sme zdieľali situácie v oblasti národného financovania a súvisiace ciele v oblasti národnej advokácie a partnerov (na čom už pracujeme, kto sú naši národní partneri, aké sú naše ciele, ..)
Mali sme tiež úvod do pracovného komunikačného balíka – webová stránka projektu, informačné stretnutia, kampane na sociálnych sieťach, rozprávanie príbehov, projektové video, crowdfunding. V tejto relácii sme diskutovali o komunikačných požiadavkách na partnerov a brainstormingu o nápadoch na propagáciu projektu. Riešili sme aj riadenie rizík: Čo sa môže v projekte pokaziť a ako môžeme čeliť možným výzvam. Úvodné stretnutie sa skončilo krátkym vyhodnotením a návrhmi na zlepšenie budúcich stretnutí.

Projekt „Nové riešenia starých problémov – výmena nových typov prístupov v oblasti rómskej integrácie“ je financovaný Islandom, Lichtenštajnskom a Nórskom prostredníctvom Grantu z EHP a Nórskeho fondu pre regionálnu spoluprácu.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s