Novinky z projektu Nové riešenie starých problémov – výmena nových typov prístupov v oblasti integrácie Rómov

Learning Academy

V dňoch 8.-12. septembra sa partneri projektu „Nové riešenia starých problémov-výmena nového typu prístupov v oblasti integrácie Rómov“ stretli vo Varne (Bulharsko) za účelom „Vzdelávacej akadémie“ s cieľom výmeny a osvojenia si nových zručností a znalosti o témach, ktoré účastníci identifikovali na zlepšenie svojej práce na miestnej úrovni.

Potom, čo sa účastníci navzájom zoznámili a boli uvedení do programu Akadémie, Zuzana Havírová z Rómskeho advokačného a výskumného strediska na Slovensku uskutočnila seminár „Ako zvládnuť a stať sa dobrým manažérom v práci“. Skupina potom mala možnosť dozvedieť sa viac o získavaní finančných prostriedkov od našej externej expertky Biljany Lalic, manažérky pre rozvoj fondov Európskej strany zelených. Hlavnými cieľmi oboch workshopov bolo vybudovať organizačné znalosti a riadiace kapacity členov siete ERGO, ako aj naučiť sa lepšie diverzifikovať zdroje príjmu pre svoje organizácie a v konečnom dôsledku zvýšiť ich finančnú odolnosť.

Druhý deň otvorila riaditeľka ERGO Gabriela Hrabanova workshopom „Vízia lídrov“, ktorý premýšľal o tom, ako byť charizmatickým lídrom s cieľom prilákať a získať dôveru zamestnancov a komunity.

Druhá časť dňa bola venovaná „komunitnému organizovaniu“ prostredníctvom workshopu, ktorý organizovala Marina Tota z Organizačnej siete Európskeho spoločenstva, s cieľom rozvinúť schopnosť účastníkov zapojiť komunity do kampane za implementáciu politík začleňovania Rómov na miestnej úrovni. . Na konci workshopu boli účastníci schopní naplánovať a zorganizovať kampaň na miestnej úrovni, identifikovať a spojiť lídrov a organizovať a uplatňovať komunitné organizovanie vo svojich miestnych projektoch.

Náš posledný deň začal workshopom na tému „Vizuálne uľahčenie“, kde tím 500 markerov účastníkov naučil používať grafické podnety pri uľahčovaní stretnutí. Účastníci sa naučili používať kresby a slová na vytváranie vizuálnych prezentácií a vytváranie vizuálnych poznámok, ktoré im pomôžu, aby si ich cieľová skupina v oblasti obhajoby zapamätala ich návrhy.

Na cvičeniach workshopu vizuálnej facilitácie účastníci vizualizovali svoje chápanie diskriminácie a sociálneho vylúčenia, čo im umožní lepšie predstaviť koncept antigypsyizmu verejnosti.

Learning Academy bola skvelou príležitosťou prvýkrát po 18 mesiacoch online stretnutí prvýkrát stretnúť partnerov z projektu „Nové riešenia starých problémov“ tvárou v tvár a pozdvihnúť ducha v sieti pri implementácii ďalších krokov. v projektoch a skutočne nájsť nové riešenia starých problémov.

The Academy is funded by the European Commission through the EaSI programme of DG EMPL and is part of the project New Solutions To Old Problems – exchange of new type of approaches in the field of Roma integration”, funded by Iceland, Liechtenstein and Norway through the EEA and Norway Grants Fund for Regional Cooperation

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s