Monitorovacia správa občianskej spoločnosti o kvalite Stratégie rovnosti, inklúzie a participácie Rómov do roku 2030 na Slovensku

Dnes bola zverejnená prvá monitorovacia správa neziskových organizácií v rámci medzinárodného projektu. Správa bola vypracovaná v rámci iniciatívy “Prípravná akcia – občianske monitorovanie Rómov – Posilnenie kapacít a zapojenia rómskej a prorómskej občianskej spoločnosti do monitorovania a revízie politík”, ktorú realizuje konzorcium pod vedením Inštitútu pre demokraciu Stredoeurópskej univerzity (DI/CEU), vrátane Európskej siete rómskych občianskych organizácií (ERGO Network), Fundación Secretariado Gitano (FSG) a Európskeho centra pre práva Rómov (ERRC). Iniciatívu financovalo Generálne riaditeľstvo Európskej komisie pre spravodlivosť a spotrebiteľov (DG Just) na základe zmluvy o poskytovaní služieb č. JUST/2020/RPAA/PR/EQUA/0095.
Správa predstavuje zistenia autorov a nemusí nevyhnutne odrážať názory konzorcia alebo Európskej komisie, ktoré nemôžu niesť zodpovednosť za akékoľvek použitie informácií v nej obsiahnutých.

Správa je zatiaľ prístupná v anglickom jazyku, na preklade do slovenského jazyka sa pracuje a hneď, ako bude hotový, budeme ho s vami zdieľať.

Správa je zverejnená na tomto linku: https://romacivilmonitoring.eu/countries/slovakia/

Advertisement

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s